Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym lub zarządzasz budynkiem mieszkalnym, to doskonale wiesz, że odprowadzenie wody z rynien to Twój obowiązek. Coraz częściej inwestuje się w specjalnie pojemniki, czyli Mausery, które zbierają deszczówkę. Czy wiesz, że może wiązać się z tym wiele korzyści? Podpowiadamy, jak podłączyć Mausera do rynny, by właściwie pełnił swoją funkcję.
Czytaj więcej
Wybór właściwego systemu orynnowania domu jest niezwykle istotny, choć na pozór może wydawać się nieco banalny. Rynny to ważne elementy uzupełniające pokrycie dachu i elewacji – nie tylko z wizualnego punktu widzenia, ale przede wszystkim ze względu na konieczność prawidłowego odprowadzania wody. Zazwyczaj przedmiotem wahań okazuje się dobranie odpowiedniej średnicy rynien. Jaka rynna, 100 mm czy 125 mm, będzie odpowiednia? Wskazujemy rozwiązanie
Czytaj więcej
Przecieki, wyeksploatowane rynny dotknięte korozją – to nieliczne czynniki, które zmuszają do wymiany pokrycia dachowego. Nie jest to łatwa rzecz, wszak wymaga czasu i pewnych nakładów finansowych. Jednocześnie potrafi zdezorganizować codzienne funkcjonowanie domowników. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o remont starego dachu, aby całe przedsięwzięcie stało się prostsze?
Czytaj więcej
Blachy o profilu przypominającym kształt trapezu to jeden z najpopularniejszych rodzajów dachowych pokryć. Nic dziwnego, wszak ze względu na lekkość są stosunkowo proste w montażu. Aby połać trwale połączyć z więźbą dachu, należy jednak zachować dużą staranność podczas realizacji prac montażowych. Nierzadko pojawia się wątpliwość, jak gęsto wkręcać wkręty do blachy trapezowej? Rozwiejemy wszelkie wątpliwości.
Czytaj więcej
Przeciekający dach to zmora każdego właściciela domu. Problem ten może powstać w wyniku uszkodzenia pokrycia lub jego nieprawidłowego montażu. Istnieje kilka sposobów, aby niewielkim kosztem rozwiązać problem. Jak naprawić przeciekający dach z blachy? Podpowiadamy!
Czytaj więcej
Showing 1 to 5 of 12 (1 Pages)